Як робляться “кримінальні справи” в нашій державі корумпованими державними органами

Багато писалось про те, як СБУ забрало не правомірно в мене всю техніку та програмне забезпечення. Але, що було причиною цієї справи ? Звідки ця “справа” з’явилась, якщо я сумлінно виконував свої зобов’язання.

Як оказалось, це зробив керівник Державної інспекції сільського господарства Поєдинок М.С. Приведу текст одного з документів в якому описуються дії, які зробив цей орган. Жирним я відмітив те, що вони робили для того, щоб відібрати в мене програмне забезпечення та розвалити мій бізнес. В цьому листі робиться вигляд, що інформація не була передана інспекції. І зовсім забувається, що передача інформації відбулася, про що був підписаний акт. Замовчується також про те, що Державна інспекція сільського господарства за все своє існування не заключило жодного договору про супровід бази даних, але це не заважало її використовувати та програмне забезпечення мого виробництва, не сплачуючи автору жодної копійки. Забувається про те, що інспекція прийнявши інформацію нічого не зробила для того, щоб розробити програмне забезпечення. Забувається про те, що керівник Державної інспекції сільського господарства Поєдинок М.С. провів тендер на закупівлю техніки та програмного забезпечення для обслуговування реєстру машин на 5 млн. грн ще десь у 2011 році, в результаті якого був куплений металобрухт, а на програмне забезпечення для реєстру не заплачено жодної копійки (про це він даже не думав, бо тендер получили “свої компанії”). Цей же Поєдинок потім посприяв тому, щоб мій бізнес розвалити.

Також забувається, що наказом МінАПК було встановлено, що Державна інспекція сільського господарства повинна сплачувати ВСІ ВИТРАТИ на ведення реєстру. Але це ніколи не робила…

 

Головному державному фінансовому інспектору

Державної фінансової інспекції України

Чорній І.А.

 

На запит головного державного фінансового інспектора Держфінінспекції України від 07.07.2014 щодо надання інформації стосовно створення та ведення реєстрів повідомляємо наступне.

Відповідно до статті 34 Закону України “Про дорожній рух” (у редакції, станом на 02.12.2010) та Закону України “Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України” (у редакції, станом на 02.12.2010) для ведення відомчого обліку зареєстрованих транспортних засобів відповідними органами, якими вони зареєстровані, створюються уніфіковані автоматизовані електронно-облікові системи. Відомчу реєстрацію та облік тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів здійснював уповноважений орган спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики.

Згідно договору від 09.06.2010 № 209, укладеного між Мінагрополітики та ФОП Рудюк С.А., надання послуг щодо підтримки уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи з автоматизованим робочим місцем державного інспектора державного технічного нагляду здійснював ФОП Рудюк С.А.

Технічне завдання на розробку уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи з автоматизованим робочим місцем державного інспектора затверджено наказом Мінагрополітики від 20.08.2009 № 603.

Згідно Указу Президента України від 09.12.2010 № 1085 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” утворено Міністерство аграрної політики та продовольства України та Державну інспекцію сільського господарства України, реорганізувавши Міністерство аграрної політики України.

Відповідно до Законів України від 16.10.2012 № 5462 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства соціальної політики України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів” (набрав чинності 09.12.2012), від 16.10.2012 № 5459 ” Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів” (набрав чинності 18.11.2012) внесено зміни до статті 21 Закону України “Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України” та до статті 34 Закону України “Про дорожній рух”, згідно яких Державній інспекції сільського господарства України передано функції щодо реєстрації машин та визначено Держсільгоспінспекцію України держателем Єдиного реєстру для ведення автоматизованого обліку зареєстрованих тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів.

До прийняття зазначених законів виконання функцій щодо реєстрації та ведення реєстру машин здійснювалось інспекціями державного технічного нагляду облдержадміністрацій.

Відповідно до Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2009 № 1200 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.2013 № 243), передбачено необхідність ведення Держсільгоспінспекцією України автоматизованої інформаційно-пошукової системи обліку суб’єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, накопичення інформації про надходження, передачу, реалізацію транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, видачу та використання бланкової продукції і номерних знаків “Транзит”.

На виконання зазначених нормативно-правових актів з метою створення вищезазначених реєстрів Держсільгоспінспекцією України розроблено та у встановленому порядку внесено на розгляд проект наказу Мінагрополітики України щодо затвердження Положення про Єдиний реєстр для ведення автоматизованого обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, яке затверджено наказом Мінагрополітики України від 22.01.2013 № 29 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2013 р. за № 243/22775 (набрав чинності 05.03.2013).

У відповідності до зазначеного положення наказом Держсільгоспінспекції України від 18 липня 2013 року № 121 адміністратором реєстру було визначено ДП “Держреєстри України”.

Держсільгоспінспекція України зверталась до ФОП Рудюк С.А. листами від 12.06.2013 № 3909/9/2-13 та від 09.08.2013 № 5632/9/2-13 з проханням передати в повному обсязі інформацію, яка міститься в реєстрі.

Крім того, листами від 07.08.2013 № 5563/9/2-13 та від 07.08.2013                  № 5562/9/2-13 Держсільгоспінспекція України зверталась відповідно до Служби безпеки України та до Генеральної прокуратури України з проханням посприяти в забезпеченні передачі від ФОП Рудюк С.А. інформації, яка міститься в реєстрі для ведення автоматизованого обліку тракторів та інших машин. До цього часу відповіді не отримано (брехня).

Листом від 18.04.2014 № 2425/7-1/1-14 Держсільгоспінспекція України повторно зверталась до ФОП Рудюк С.А. з проханням передачі бази даних.

Також з метою забезпечення створення Єдиного реєстру для ведення автоматизованого обліку тракторів та інших машин, а також передачі інформації від ФОП Рудюк С.А., в травні 2014 року було сформовано матеріально-технічну базу та встановлено необхідне обладнання.

Крім того, листами від 07.07.2014 № 4608/9/2-14, від 16.07.2014                      № 4938/9/1-14 та від 16.07.2014 № 4937/9/1-14 Держсільгоспінспекція України зверталась відповідно до Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України та до Генеральної прокуратури України з проханням посприяти в передачі від ФОП Рудюк С.А. до Держсільгоспінспекції України бази даних та програмного забезпечення реєстру (в жодному договорі нема прав на програмне забезпечення у Держсільгоспінспекції, по якій причині вони на нього претендували ??? Це такий шлях рейдерства ?).

Згідно інформації ДП “Держреєстри України” на даний час ФОП Рудюк С.А. інформацію не передано (брехня).

На сьогодні Держсільгоспінспекцією України вирішується питання фінансування витрат, пов’язаних із розробкою та технічним супроводженням програмного забезпечення реєстру.

Держсільгоспінспекцією України укладено угоду про наміри з ТОВ “Центр розробки систем управління” від 11.06.2014 № 13021813о щодо надання послуг зі створення автоматизованої системи. Крім того, на даний час проходять перемовини з ТОВ “Смарт Солюшнс Україна” щодо розробки програмного забезпечення реєстру.

З метою забезпечення виконання функцій щодо реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку машин територіальними органами здійснюється реєстрація, перереєстрація та зняття з обліку за допомогою книг реєстрації машин з дублюванням даних на електронні носії, що передбачено пунктом 7 Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2009 № 694.

Крім того, на даний час Держсільгоспінспекцією України розроблені відповідні проекти нормативно-правових актів щодо виконання функцій у сфері експлуатації та технічного стану машин, які на даний час знаходяться на погодженні із зацікавленими органами виконавчої влади.

 

 

Голова Державної інспекції

сільського господарства України                                                         М.С. Поєдинок

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.