Чи стане перемога Трампа катастрофою для України? | Tatiana Vorozhko #минархизм

Трамп
На мою думку, на сьогодні не можливо сказати зі 100%-ою впевненістю, якою буде політика Трампа щодо Росії та України – забагато різноманітних факторів з різною вагою, які до того ж впливають один на одного. Ось вони (список не повний).
Фактори проти України
По-перше, Трамп чітко висловлювався за покращення відносин з Росією, що неможливо зробити, не поступившись Кремлю українськими інтересами – наприклад, визнавши анексію Крима чи відмовивши Україні у військові чи фінансовій підтримці.
По-друге, Трамп схвально висловлювався про диктаторів і ідея поділу світу на сфери впливу може бути для нього психологічно близькою. Політику Барака Обами щодо України можна критикувати як слабку, але ідея про сфери впливу та втручання однієї нації у внутрішні справи іншої була для нього неприйнятною.
По-третє, Трамп може мати бізнесові інтереси в Росії, повного обсягу яких ми не знаємо.
По-четвертє, Росія, ймовірно, вплинула на результати виборів на користь Трампа, про що свідчать кібер-атака на сервер Демократичного національного комітету, зливи Wikileaks, а, згідно зі свіжою публікацією, — створення та розповсюдження росіянами брехливої інформації проти його опонента Гілларі Клінтон.
По-п`ятє, Пол Манафорт, який втратив свою посаду керівника штаба Трампа, щонайменше частково, через розслідування українських правоохоронців, підтримує відносини з Трампом та до того ж проживає у Вежі Трампа.
По-шостє, перші призначення Трампа є поганим сигналом для України. Радник з питань національної безпеки Майкл Флінн брав участь у святкуванні 10-ої річниці RT та з`являвся в ефірі цього телеканалу, де відстоював ідею, що США та Росія мають спільно боротися з ІДІЛ, що є основним аргументом Кремля на користь нормалізації відносин зі США зі всіма привелеями, на які вони розраховують.
Фактори на користь України
По-перше, в Конресі, який формулює зовнішню політику США, існує міцна, двопартійна проукраїнська більшість. Сенатори Макккейн та Ґрем вже підготували стратегію боротьби з проросійською політикою Трампа, а сенатор Кардін – законопроект про посилення санкцій проти Росії за її агресію в Україні, Сирії та кібер-атаки в США. Ще до того, як Трамп публічно оголосив свою політику щодо Росії, на Капітолійському пагорбі риють «законодавчі траншеї» та «будуть стіни», щоб ця політика залишалася в руслі стримування агресивних дій Кремля.
По-другє, більшість посад вимагають затвердження в Сенаті. Маккейн та інші вже дали чітко зрозуміти, що проросійського Державного секретаря не буде.
По-третє, не лише серед законодавців, а і серед військових та розвідувальної громади США існує розуміння небезпеки, яку становить Росія.
По-четвертє, Трамп з легкістю змінює свої позиції. «Politico» нарахував 15 кардинальних змін позицій новообраним президентом за 15 днів.
По-п’ятє, Трамп не завжди тримає свої зобов`язання та платить по боргам. Навіть якщо він особисто зобов`язаний Кремлю, це ще не означає, що він відплатить. Одним з основних агрументів Клінтон під час кампанії було те, що Трамп «кидає» підрядників та працівників. Чому таким підрядником не може стати Кремль?
По-шостє, Москві самій може бути не вигідно потепління в американських відносинах – не буде на кого звалювати провали в економіці та проти кого згуртовувати народ.
По-сьомє, росіяни завжди залишатимуться росіянами і Трамп може різко зреагувати на те, що він розцінить як хамство чи підступ і розвернути політику щодо Росії на 180 градусів. Як сказав мені конгресмен Пітер Кінґ, як тільки Трамп дізнається про весь обсяг дій росіян у світі, він негайо поміняє свою думку про Путіна.
По-восьмє, кажуть, що Трамп припинив отримувати брифінги з розвідувальною інформацією, проте їх старанно відвідує новообраний віце-президент Майк Пенс. Це може бути сигналом того, що куратором зовнішньої політики буде віце-президент і Майк Пенс може стати таким же лоббістом України в Адміністрації Дональда Трампа, яким був Джозеф Байден в Адміністрації Барака Обами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.