Таємниця погрому МАФів біля метро «Політехнічна»

МАФ

У Київській владі одна служба киває на іншу. І всі вони все заперечують. Саме це і викликає підозру, що без них у цій брудній справі не обійшлось

В ніч з суботи на неділю, 4 грудня, було вщент розтрощено ряд кіосків поряд з метро «Політехнічних інститут». За словами очевидців, близько 3 години ночі прибуло два бульдозери і сотня невідомих людей в балаклавах, які почали зносити магазини. Продавці та власники торгових точок називають демонтаж варварським та незакониим: по-перше, в МАФах знаходилося їхнє майно, а, по-друге, як вони стверджують, жодного повідомлення про те, що кіоски будуть демонтовані вони не отримували.

Аби побачити масштаби погрому та поспілкуватися з потерпілими власниками, ми вирушили на місце недільного «демонтажу», де були лише розбиті вщент магазини або те, що він них лишилося.

Дехто з людей, що проходили повз, зупинялись на 5-10 секунд, робили фото і коментували побачене просто – «капець». Це не дивно, адже більшість з них щодня йдучи на роботу чи в університет купували там молоко, хліб, різні солодощі та фрукти тощо.

МАФ Политех

Тут же стояли власники розбитих кіосків. «Ви журналіст? Якщо так, то дякуємо за об’єктивну інформацію», – злостиво сказав хтось із них і додав, – «Працюєте на владу, яка знущається з простих людей. Ганьба. Скажіть, для чого ви всі наші коментарі вирізали?».

– Я тут при чому? Я не з ТБ, а з інформаційного агентства!  Давайте почнемо з початку… Різні версії звучать щодо цього, але ви, як думаєте, хто це зробив?

– Міська влада замовила, а виконавці – КП «Київблагоустрій», які підло, в 4 годині ночі, без попередження приїхали і потрощили наші магазини. А там було все: і товар, і техніка, а в декого і гроші. За оцінками експертів, загальних збиток близько 240 тисяч доларів, – говорить Микола Ярмаков.

МАФ

– Ось церковна крамниця, де продавали книги, іконки, хрестики… Вона одна з перших потрапила під  бульдозер. І це в день «Введення в храм Пресвятої Богородиці». Слів нема… по цій справі вже відкрито кримінальне провадження. Поки що надіємося, що винних знайдуть, – показуючи на кіоск каже Алла Ярославська.

– А ціль остаточна, на вашу думку, яка в них була?

– Хочуть тут щось своє поставити. Білоцерковець заявив, що на місце наших магазинів будуть перенесені 15 «законних» МАФів з проспекту Перемоги. А ми що, незаконні? Ми завжди сплачували усі податки. Ну, думаю, ви зрозуміли… – обурюється пан Ярмаков.

– А ви вже зверталися до благоустрою?

– Там не хочуть говорити з нами по телефону. Зараз їдемо до них… Хочете, то їдьте з нами.

Журналіст погодився і відправився з підприємцями на прийом до директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Андрія Фіщука.

МАФ

Охорона «Київблагоустрію» не захотіла нас пропускати, заявивши, що на прийом потрібно записуватися заздалегідь.

«Андрій Вікторович зараз у Кличка. Буде пізніше. Якщо хочете з ним зустрітися – треба трохи почекати», – поправив представник контори, який вийшов до людей.

Власники зруйнованих МАФів, тут же взялися дзвонити друзям-підприємцям, теж постраждалим від нічного погрому.

«Якщо до нас ніхто не вийде, то я вам обіцяю – під благоустроєм буде майдан», – сказала пані Ярославська.

– До нас хтось вийде чи вже готувати шини? – запитав Микола Ярмаков.

Після цих слів, чиновник таки зателефонував керівництву, але зустрітися з людьми пообіцяв не директор Департаменту, а його перший заступник – начальник управління контролю за благоустроєм Тарас Панчій.

– Доброго дня! – почав Панчій – Вибачте, але всіх прийняти не зможу. Лише трьох, бо кабінет у мене невеликий.

– Тарасе Михайловичу, не провокуйте нас. Ми хочемо, щоб ви поговорили зі всіма, – відповіли йому підприємці.

– Ну, тоді давайте зробимо кабінет тут, в коридорі. – погодився чиновник.

Алла Ярославська витягнула з папки і зачитала рішення суду: «Ухвалою про забезпечення позову ГО «СП Жовтнева» до КП «Київблагоустрій» та до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища  (справа № 910/3433/13)  від 25.02.2013 р.  Господарський суд міста Києва заборонив КП «Київблагоустрій» та будь-яким іншим особам вчиняти будь-які дії щодо демонтажу, вилучення чи переміщення тимчасових споруд …».

Тарас Панчій: Ви все абсолютно правильно кажете. Є ухвала суду щодо заборони демонтажу МАФів біля метро «Політехнічний інститут», але це не ми трощили магазини, а ШЕУ (шляхово-експлуатаційне управління).

– Тарас Михайлович, та що ви кажете? На місці демонтажу були ваші люди. Про це і ваш колега заявив, помічник мера Дмитро Білоцерковець – магазини зносили співробітники «Благоустрою», – заперечила Олена Цимбалістова.

– Я вам ще раз кажу, ми не проводили демонтаж. Його проводив районний ШЕУ.

– А що ви скажете про коментар того ж Білоцерковця в «Українській правді», де він каже, що районний автодор отримав припис від Департаменту Благоустрою з вимогою навести порядок на свої балансовій території. – зачитав зі смартфону підприємець Віталій Гаріфулін.

– ШЕУ не знаходиться в структурі «Київблагоустрою».

Під кінець, спілкування, підприємці почули від Тараса Івановича зовсім цікаве: «рішення суду – не документ», – заявив він.

– Юриста, надайте нам юриста, – кричали підприємці.

– Заспокойтеся. Юриста тут нема. Він знаходиться в іншій будівлі. Якщо хочете, то напишіть до нього звернення, – накреслив Панчій наступний етап бюрократичного лабіринту…

– Що плануєте робити далі? – запитав у підприємців журналіст.

– Будемо звертатися до поліції, КМДА, прем’єр міністра і президента, аби вони могли нам забезпечити гарантовані права і правопорядок. Надіємося, що люди, які розтрощили наші магазини все ж таки будуть знайдені і покарані, – відповів Віталій Гаріфулін.

А ми зателефонували до начальника КП ШЕУ Солом’янського району Вадима Борсука з проханням спростувати або підтвердити заяву першого заступника директора Департаменту благоустрою Тараса Панчія стосовно того, що в ніч з суботи на неділю, 4 грудня, демонтаж проводили саме працівники автодору.

Бурсук: «Ого! Оце так заявочки! Ні, ШЕУ ніякого відношення до демонтажу цих кіосків немає. Ми ремонтуємо дороги, прибираємо вулиці від сміття, але чуже майно не трощимо. В той вечір ішов сніг і всі працівники автодору були зайняті прибиранням зупинок і доріг».

Виникає логічне запитання: хто ж ті люди, яких можна бачити на камерах спостереження? У нас знайшлося тільки три варіанти пояснення або місцева влада зі своїми структурами, м’яко кажучи, дезінформують, або це відверте рейдерське захоплення хлібного місця конкурентами з використанням нелегальної силової структури, або – перше та друге в одній з безлічі можливих комбінацій.

Ми звернувся до Солом’янського управління поліції Головного Управління Національної поліції в м. Києві, де нам повідомили, що кримінальне провадження стосовно пошкодження майна власників магазинів по провулку Політехнічний 2-4 вже відкрито: справу внесено в ЄРДР (Єдиний реєстр досудових справ).

Мирослав Ліскович, Київ

Джерело: Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.