10 тез Сергія Капліна про право українців на зброю

  1. Українці мають право на самозахист. Це наше конституційне право. Стаття 27 гарантує «право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань». Тож давайте виконувати положення найголовнішого закону.
  2. Легалізація зброї стане серйозним політичним запобіжником. Навряд чи Янукович, Арбузов чи Путін розгорнули б проекти, які ми зараз спостерігаємо на території України, якби населення України було озброєним. Легалізація обігу зброї – останній аргумент спільноти простих людей, аби захистити свої права. І право на володіння вогнепальною зброєю суттєво змінить діалог людей і влади.
  3. Давайте говорити відверто, ми знаходимось на порозі серйозних викликів, можливої війни. І користуючись досвідом Швейцарії, можна вирішити питання захисту. Ця країна може за 2 доби мобілізувати армію, яка більша, ніж російська. І кількамільйонна українська «армія» могла б дати відсіч будь-якому агресору.
  4. Україні потрібна резервістська армія.  Підемо шляхом західних країн, у тому числі і Швейцарії. Відповідний законопроект я вже готую і подам на розгляд Парламенту. У своїй Антитерористичній доктрині, яку я зареєстрував у Раді ще в травні пишеться, що «необхідно ухвалити законодавство про вільний легальний обіг зброї серед населення та проводити обов’язкову підготовку власників легальної зброї до можливої участі у військових діях для захисту території України».
  5. Статистика і міжнародна практика доводять, що володіння зброєю є серйозним запобіжником від криміналізації суспільства. Рівень злочинності у країнах, де населення має право на зброю, падає на 20-25%. Це досвід Італії, Чехії, Швейцарії, Ізраїлю, Грузії, Молдови, деяких штатів Америки.
  6. Ми – мудра нація. Давайте подивимось на дві революції – Помаранчеву та Гідності. Жодного пострілу з натовпу ми не чули. І якщо ми хочемо бути в середовищі цивілізованих країн, у Парламенті треба відповісти на питання – чи готові ми мати зброю.
  7. Ухвалення законопроекту «Про вогнепальну зброю цивільного призначення» виведе країну з катастрофи нелегальної зброї. Давайте будемо відвертими – зараз кожен бажаючий може придбати собі зброю. Навіть автомат Калашнікова за 400 доларів! Якщо сьогодні не унормуємо це, зброя буде продаватися під дитячими садками.
  8. Законопроект має пройти серйозне обговорення. Йому мають дати зелене світло експерти, українці. І я впевнений, що Парламент рано чи пізно ухвалить його. Для цього я ініціюю створення міжфракційного об’єднання.
  9. Майже 76% українців не довіряють правоохоронним органам. Якщо тебе не може захистити держава, то доводиться захищати себе, свою родину, близьких самому. І коли на твоїй землі ворог розпалює війну треба думати і про захист своїх співвітчизників.
  10. Право на зброю дуже корисне для здоров’я. Бо спокійно спить той, у кого під подушкою зброя.

Джерело: http://www.strilets.org/novini-ta-podiji/novini/10-tez-sergiya-kaplina-pro-pravo-ukrajintsiv-na-zbroyu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.