Безпілотний UCAS X – 47B – смерть у будь-який куточок планети

X – 47B – літальний апарат безпілотного управління розробки “Northrop Grumman”. Проект фінансувався самою компанією, що відрізняє його від проекту Boeing Х-45, прототип безпилотника мав назву X – 47A, а після успішних випробувань на морі отримав ім’я X – 47B.

Історія створення

Історія цього БПЛА починається в 2000 році, коли ВМС Сполучених Штатів уклали декілька контрактів з компаніями, що займаються проектуванням і розробкою літальних апаратів “Northrop Grumman” і “Boeing”, на суму близько двох мільйонів доларів. Проектне завдання – проаналізувати концепцію БПЛА для ВМС і створити проектну модель.

Для проектування БПЛА для використання у ВМС необхідно було вирішити непрості завдання – морська вода, як відомо, не краще середовище для металевих конструкцій, не кажучи вже про електронні блоки літальних апаратів, безпілотна посадка на обмежену палубу корабля, робота електронних систем при сильних електромагнітних випромінюваннях від корабля-носія.

Проект призначався в першу чергу для проведення розвідувальних польотів з метою виявлення об’єктів супротивника в районі дії корабля.
На той час проект не міг бути повністю втілений в життя із-за недостатніх розрахунків і слабкої потужності обчислювальних систем.
Сам безпилотник створений у формі широко вигнутої букви “V” без хвостової частини, стріловидність передньої кромки крила складає 55о, задньої кромки – 35о. Шасі беспилотника виконане в триопорному варіанті. Для управління польотом БПЛА оснащений 6-ма робочими площинами. Двигун канадської фірми “Pratt & Whitney” забезпечує високу швидкість польоту безпілотного апарату і розташований в задній частині апарату. Беспилотник складається з чотирьох частин, що зібраних з композитних матеріалів і з’єднуються приблизно в середині корпусу.

БПЛА для ВМС США уперше піднявся в небо в лютому 2003 року, тоді ж була здійснена посадка на палубу корабля. В цілому випробування пройшли успішно, після випробувань починається будівництво безпилотника цієї моделі в повномасштабних розмірах.

1355249772_1320893469_air_uav_x-47b_desert_illumination_attack_lg

Новини сьогодні

Зовсім нещодавно ВМС США заявили, що до 2014 року прототипи безпилотників матимуть можливість дозаправки в повітрі. Це означає, що ВМС отримають незабаром БПЛА, який повністю зможе замінити бойовий літак з усіма витікаючими наслідками. Авіаносні кораблі отримають у своє розпорядження ідеальний інструмент для проведення розвідки – безпілотний, малопомітний і невеликого розміру літальний апарат.
БПЛА зможе уражати цілі навіть в країнах, що не мають виходу до морського узбережжя, адже кораблі ВМС Сполучених Штатів можуть знаходитися поза зоною дії будь-якого озброєння супротивника.

БПЛА може знаходитися в повітрі необмежений час завдяки дозаправці в повітрі, а провідні оператори можуть позмінно контролювати безпилотник і зону його застосування. Безпілотний апарат морського базування в середньому може здійснювати бойові і розвідувальні польоти на відстань до 8 000 кілометрів, чим істотно змінить баланс вживаних сил в зоні конфлікту.

Виходячи з проведених досліджень, проведених військовими фахівцями Пентагону, БПЛА буде готовий при необхідності безперервно виконувати поставлене бойове завдання впродовж 80 годин, що на порядок більше тривалості польоту бойових літаків з пілотами.
Щоб уявити собі усі можливості застосування БПЛА з борту авіаносця, наведемо приклад – авіаносна багатоцільова група ВМС США з авіаносцем, на борту якого знаходяться бойові БПЛА X – 47B, знаходиться біля берегів Індії і може контролювати звідти усю Азію, територію Африки і навіть робити розвідувальні польоти над столицею Росії. Хоча саме угрупування кораблів знаходитиметься поза зоною досяжності зброї передбачуваного супротивника.

Втрата безпилотника в ході бойових дій – втрата, з якою готові змиритися ВМС США, адже це тільки “фінансові втрати”.

1355249924_1320893397_73972402

Основні характеристики “X-47B” :

– Довжина корпусу 11.6 метра;
– розмах крила 19 метрів;
– висота 3.1 метра;
– маса неспорядженого БПЛА 6.4 тонни;
– максимальна злітна вага 20 тонн;
– маса боєзапасу 2 тонни;
– середня швидкість польоту 530 км/год;
-максимальная швидкість більше 900 км/год;
– практична стеля 12 кілометрів.

Озброєння:

– дві бомби JDAM;
– розвідувальне устаткування SAR/IO/EO/GMTI/

1355249897_1320893321_1-northrop-grumman-x-47b-ucas-datasheet-1920x1080p
Додаткова інформація

Очікується, що безпилотники X – 47B поступлять у ВМС США в 2018 році. Будуть проведені бойові і льотні випробування з берегових баз і з палуби авіаносця “George Washington”, які заплановані на 2013-2014 роки. Після випробувань БПЛА пройде ряд тестових заправок в повітрі від різних літаків-заправників. У кінці передбачається випробувати безпилотник у виконанні бойових завдань з іншими бойовими літаками в групі і парами.

Джерело: http://bodyguards.com.ua/watchman/2466-bezplotniy-ucas-x-47b-smert-u-bud-yakiy-kutochok-planeti.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.