Депутати Київради обходяться у понад 40 млн

Місцеві депутати працюють на громадських засадах. Але коштом громади вони мають можливість утримувати свої громадські приймальні та наймати в них працівників. Більше того, кожен депутат може отримати з бюджету 200 000 грн на рік для “виконання доручень виборців”.
Кожен депутат за рахунок коштів столичного бюджету має можливість найняти керівника громадської приймальні та бухгалтера, які фактично є помічниками депутата, а також орендувати офіс та сплачувати за комунальні послуги і т. ін. (згідно з Положенням про громадську приймальню депутата КМР згідно рішення КМР від 22 лютого 2007 року N172/833).Крім того, кожен депутат має право гарантовано отримати в рік 200 000 грн з бюджету для виконання доручень виборців та вирішення їхніх проблем. Про це Громадський рух ЧЕСНО повідомила Київрада. За словами голови комісії Київради з питань бюджету Андрія Страннікова, – це незахищена стаття бюджету.bill(1)120 депутатів разом можуть використати 24 мільйони гривень. Це найбільша стаття видатків на депутатів.

У Київраді громадський рух ЧЕСНО переконують, що жорстко контролюють, як депутати використовують ці кошти:

“Без кошториса та обгрунтування про те, куди і чому будуть направлені кошти, без зазначення цілей кошти не надаються казначейством. До казначейства мають здати акти виконаних робіт і договори, якщо громадська приймальня, наприклад, закуповує до шкіл чи лікарень інвентар. У випадку виділення матдопомоги виборцям – копії паспортів та ідентифікаційних кодів”.

Але не всі депутати використовують таку можливість. Є такі, що вважають це марнотратством.

“Депутатські кошти” на виконання так званих доручень виборців треба заборонити. Це є абсолютно неприпустимо, коли депутат на власний розсуд може витрачати кошти платників податків. Жодної проблеми в масштабах міста фінансуванням таких видатків вирішити неможливо. Тому 20 млн на рік йдуть в трубу. Я вважаю це неправильним, тому другий рік поспіль не використовую цих коштів. Депутатів ж від ідеї скасувати їх колотить. Грошей не багато, але фотографій і сюжетів про їх витрачання можна зробити чимало,” – переконаний депутат Київради “демальянсівець” Василь Гацько.

“Громадська приймальня. Можна взяти на роботу двох працівників, один з яких бухгалтер. Передбачається, що кожен з двох на руки на місяць отримує близько 100 доларів. Це профанація. Бо за такі кошти ми ніколи не зможемо винайняти висококваліфікованих працівників. Ці статтю треба було б збільшити. А поки це не так проблеми малих заробітних плат у приймальнях депутати часто вирішують неофіційно, звертаючись до спонсорів і сплачуючи готівкою,” – додає Гацько.

Як депутати витрачають ці кошти Київрада сказати не може. Громадський рух ЧЕСНО розіслав звернення на громадські приймальні депутатів. Щойно дані почнуть надходити – ЧЕСНО їх оприлюдить.

З урахуванням інших витрат, діяльність депутатів, які працюють за законом на громадських засадах, насправді передбачений немалий фінансовий ресурс – 40 мільйонів гривень на рік (понад 360 тисяч в рік на депутата).

Більше того, у бюджеті закладено ще понад півмільйона коштів на працівників, що обслуговують фракції (відділ по роботі з депутатськими фракціями, групами, міжфракційними об’єднаннями та позафракційними депутатами КМР).

Фракцію, яка складається з однієї людини, обслуговує одна окрема людина, ще дві людини працюють в штаті громадської приймальні. Тобто загалом на одного столичного депутата може припадати троє помічників.

Така ситуація склалася у фракції “Нове життя”, яку представляє один-єдиний депутат – Ігор Федоренко.

“Норма про чисельність фракцій врегульована на законодавчому рівні і зміни можуть бути внесені тільки Верховною Радою. Проте, хочу зазначити, що не чисельність фракцій є проблемою. Річ в тому, що кияни не мають за свій кошт утримувати ніяку партію. Сьогодні їх в Київраді десять, та може на наступних виборах пройде 30. То що, роздувати штат і робити відділ чисельністю в 30 осіб і збільшувати видатки з бюджету – з кишень киян?” – Зазначає Олексій Рєзніков, секретар Київради.

Після того, як у Київраді провели аналіз, склад секретаріату запланували скоротити.

“В рамках оптимізації заплановано ліквідувати Відділ по роботі з депутатськими фракціями, групами, міжфракційними об’єднаннями та позафракційними депутатами КМР. Штат вказаного відділу – 11 чоловік. На кожну з фракцій, чисельністю від 1-го до 7 депутатів, а також на позафракційних депутатів, їх 12, і окремо на депутата Олександра Пабата, в цьому відділі передбачено по співробітнику. Цей відділ де-факто дублює функції підрозділів,” – повідомили ЧЕСНО в Київраді.

З такою оптимізацією згодні далеко не всі депутати та фракції.

“Видатки на спеціальний відділ по роботі з фракціями повністю виправдані. Державні службовці з відповідним фахом на постійній платній основі забезпечують сталий організаційний процес. На всі фракції в Київраді зараз працюють 11 людей, а на одну – весь Секретаріат та виконавчий орган. Понад тисячу чиновників обслуговують сьогодні мера й фракцію УДАР-Солідарність. Більш того, оскільки владна політична партія керує кадровою політикою в місті, то своїх помічників і людей зі своєї команди влаштовує на офіційні посади,” – переконаний “демальянсівець” Гацько.

Батьківщина, яка, як і Демальянс, має двох представників у Київраді, теж незадоволена такою ідеєю.

Депутатка від цієї фракції Тетяна Меліхова теж запевнила Громадський рух ЧЕСНО, що вона проти такого скорочення.

Варто зазначити, що відділ по роботі з депутатськими фракціями створили у 2006 році, коли фракції у Київраді були більш чисельними. До того часу, як зазначають у Кивїраді, такого відділу не існувало.

Варто зазначити, що під час моніторингу відвідуваності депутатами засідань Київради Громадському руху ЧЕСНО деякі фракції, зокрема “Самопоміч”, яка має у своїх лавах значну кількість прогульників, наголошували на тому, що депутати Київради не отримують коштів за свою роботу від громади.

“Так, заробітної платні у депутатів дійсно немає. Це правда. Але якщо кияни щороку витрачають понад 40 мільйонів на своїх депутатів, то мають ще більше підстав вимагати якісний результат роботи місцевих урядників,” – резюмує Андрій Круглашов, координатор Громадського руху ЧЕСНО.

Тому, ЧЕСНО звертається до киян і просить долучатися до якісного моніторингу роботи Київради у рамках кампанії “Чесна весна – відповідальна осінь” перед виборами (pigmaliones@gmail.com).

Авторка: Ірина Федорів, регіональний координатор Громадського руху ЧЕСНО

Джерело: http://chesno.org/post/162/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *