Дослідження: У 2015 році зменшилась частка україномовних ЗМІ

Порівняно з минулими роками зменшилася частка україномовних газет та журналів, російська мова продовжує домінувати у національному теле- та радіоефірі.

Про це йдеться у звіті, який оприлюднив волонтерський рух «Простір свободи», повідомляє Радіо Свобода.

У прайм-тайм 8 найрейтинговіших телеканалів частка російської мови в ефірі становила 44%, а української – 30%, при цьому зріс до 26% час «двомовних» ефірів.

«Люди, що досліджують кількість україномовного продукту в ефірі не можуть дивитись телебачення через те, що українська мова там практично відсутня», – зазначає координатор проекту «Становище української мови Олег Майданюк під час представлення аналітичного огляду «Становище української мови в Україні в 2014-15 роках».

Дослідники зазначають, що з радіо ситуаціє є також невтішною, зокрема в ефірі 5 найрейтинговіших радіостанцій, частка пісень українською мовою становить 5% від загальної кількості пісень, лише 9 пісень із 150 звучали українською.

У квітні Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) оприлюднив результати дослідження, відповідно до якого ідею зробити російську мову другою державною в Україні підтримує 19 відсотків населення.

Більшість респондентів, 52 відсотки, вважає, що російською мовою потрібно зробити другою офіційною мовою тільки в тих місцевостях, більшість населення яких цього бажає».

Ще 21 відсоток респондентів вважають, що російську мову треба усунути з офіційного спілкування в Україні.


Джерело: http://zik.ua/ua/news/2015/07/08/doslidzhennya_u_2015_rotsi_zmenshylas_chastka_ukrainomovnyh_zmi_605767

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *