Екс-керівництво “Нафтогазу” побудувало собі закрите VIP-містечко

im578x383-загальний-план-640x360

Садівницьке товариство “Бобер” зайняло близько 25 гектарів на дамбі Київського водосховища, незаконно відгородивши територію державного лісу під закрите дачне містечко, маєтки в котрому має низка чиновників, народних депутатів та їхніх родичів

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на “Наші гроші”.

Садівницьке товариство знаходиться на дамбі з боку обвідного каналу водосховища – прямо навпроти маєтків дітей екс-голови “Нафтогазу” Світлани і Миколи Бакуліних та екс-замголови правління “Нафтогазу” Сергія Кацуби і його матері.

Забудова дамби приватними маєтками стала можлива через неточності у законодавстві, а фактична приватизація лісогосподарських земель – через його порушення.

Землі, котрі зайняв “Бобер”, частково складаються із приватизованих ділянок, а частково із земель Вищедубечанського лісгоспу.

im-12-накладка-ділянок-коптер-640x352

Земельні ділянки, на яких збудовані маєтки, початково мали сільськогосподарське призначення і видавалися під садівництво. На таких ділянках закон дозволяє зводити так звані садові будинки. Разом із тим, ні Земельний кодекс, ні ДБНи не накладають обмежень по розмірах на таке будівництво. Таким чином, на ділянках СТ “Бобер” були збудовані маєтки до 500 кв.м. включно.

Щодо ділянок лісгоспу, то садівницьке товариство зайняло близько 1,7 га землі лісгоспу вздовж берега – і ще близько 12 га лісового масиву. На прибережній ділянці у кількох дачників збудовані альтанки й гаражі для човнів, у кількох облаштовані пляжі. На ділянці ж, де раніше був ліс, – споруджені гаражі, тенісний корт і дитячий майданчик.

Згідно з відповіддю Держкадастру на запит народного депутата Сергія Лещенка, обидві ділянки перебувають у державній власності, закріплені за ДП “Вищедубичанське лісове господарство”, і дані про передачу їх ще комусь в користування/оренду відсутні.

Маєтки в СТ “Бобер” мають:

Анатолій Бойко, син екс-міністра палива й енергетики Юрія Бойка

Євген Бакулін, очолював «Нафтогаз» у 2010-2014 рр., наразі народний депутат від “Опозиційного блоку”

Наталія Кацуба, дружина нардепа Володимира Кацуби і мати Сергія Кацуби (очолював закупівельний департамент “Нафтогазу”, в парламенті минулого скликання був нардепом від “Партії регіонів”) та Олександра Кацуби (спочатку працював у “Чорноморнафтогазі”, потім був замголови правління “Нафтогазу”)

Олександр Присяжнюк, син екс-очільника “Чорноморнафтогазу” Анатолія Присяжнюка, 2010-2011 рр. замдиректор ДП “Газ України”, до 2013 р. – замдиректор Департаменту реалізації газу НАК “Нафтогаз”, наразі народний депутат від “Народного Фронту”

Тетяна Присяжнюк, екс-дружина Анатолія Присяжнюка

Олена Юр’єва, найвірогідніше – дочка екс-замголови “Нафтогазу” Геннадія Юр’єва

Віталій Заєць, партнер Анатолія Бойка по ПП “Сеттлер”, батько Олександра Зайця, екс-заступника Анатолія Присяжнюка по Київській ОДА

Олена Федоричева, приписана за однією адресою з Сергієм Качером, співзасновником ПП “Ломбард Скарбниця”, директором котрого останні 13 років значиться Євген Білаш – партнер Бойка і Зайця по фірмі “Сеттлер”.


Джерело: http://espreso.tv/news/2015/07/14/eks_kerivnyctvo_quotnaftogazuquot_pobuduvalo_sobi_zakryte_vip_mistechko

Залишити відповідь