Гриценко: Демілітаризовану смугу в 70 км слід відраховувати від Держкордону України

Демілітаризована смуга на Донбасі шириною до 70 кілометрів, яку пропонують встановити лідери Німеччини та Франції, необхідно визначати відносно лінії Державного кордону України, а не відносно окупованих територій.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав колишній міністр оборони України, екс-народний депутат Анатолій Гриценко.

«Меркель і Олланд пропонують встановити демілітаризовану смугу шириною до 70 кілометрів. Підтримую, але за однієї важливої умови: якщо ця смуга встановлюється відносно лінії Державного кордону України, а сам контроль над Державним кордоном здійснює держава Україна (спільно з міжнародними спостерігачами).

Якщо ж Меркель з Олландом наполягатимуть на демілітаризованій смузі в 70 км відносно межі окупованих територій – на таке Україні погоджуватися не можна. Це варіант Придністров’я та ще й із постійною загрозою дестабілізації сусідніх регіонів країни (Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Херсон) у будь-який момент, коли Путін того захоче. А хоче він постійно і того не приховує», – заявив Гриценко.

При цьому він висловив сподівання, що президент Порошенко «Путіна з його обманами й підступністю вже пізнав достатньо, щоб не зробити цієї стратегічної помилки, навіть якщо до невигідного для України кроку спонукатимуть впливові друзі-європейці».

Джерело: http://zik.ua/ua/news/2015/02/09/grytsenko_demilitaryzovanu_smugu_v_70_km_slid_vidrahovuvaty_vid_derzhkordonu_ukrainy_562755

Залишити відповідь