Комбат “Правого сектора” “Червень” розказав, що насправді відбувалось в Мукачеві

gergert-300x300

Перший постріл пролунав зі сторони людей нардепа Ланьо, запевняє боєць.

Командир 8 окремого батальйону ДУК “ПС” Андрій Гергерт (Червень) запевняє, що перший постріл у Мукачеві зробили люди нардепа Михайла Ланьо, а представники “ПС” у Мукачеві попалися в пастку, яку підготували для них місцеві правоохоронці і кримінальники. Про це та багато іншого Червень розповів виданню Обозреватель по телефону, перебуваючи в центрі подій – в горах біля Мукачева, де ховаються від МВС обвинувачені в перестрілці бійці “Правого сектора”, повідомляють Патріоти України.

– Чи визнаєте ви провину ваших бійців з “ПС” Закарпаття в тому, що трапилося в Мукачеві 11 липня?

– Вина наших хлопців в тому, що піддалися на провокацію. Їм варто було розуміти всю серйозність ситуації. Вони знали – наскільки інтегрований в структури МВС внутрішній ворог, як він пов’язаний з криміналом. Контрабанда в Закарпатті кришується СБУ та МВС. Бандюки інтегровані і кришують наркобізнес.

Але по іншому вони і не могли – вони на зустріч з бандюками з квітами повинні були прийти чи з рішенням суду? Не буде такого рішення – зупинити контрабанду в Закарпатті. Тому, вони прийшли зі зброєю.

– Війна (або АТО) йде на Сході. Чому на заході України, в мирному місті, у ваших людей виявилася зброя?

– Вони добули цю зброю у важких боях. Без зброї їм не можна. Так як ті виклики, які приймає “ПС” – виклики Системи … Люди, які ці виклики приймають, вони повинні бути озброєні. Наш ворог – внутрішній ворог з МВС (у тому числі), він при зброї. Виклик цей прийняти з квітами ми не можемо.

Ярошем зареєстрований законопроект, який передбачає дозвіл на купівлю зброї всьому населенню.Що владі не вигідно, звичайно.

– Хто першим вистрілив?

– Однозначно, що це зробили провокатори. Застрелили свого охоронця, це зрозуміло абсолютно, і ви побачите – мої слова з часом підтвердяться. Ми знаємо, що це не наші хлопці стріляли. Треба дістати кулю і досліджувати – звідки вона прилетіла. Це була продумана провокація. На місце зустрічі були підтягнуті міліцейські кордони.

– А хто ці хлопці ваші – учасники конфлікту – з “ПС” Закарпаття?

– Всі місцеві, з простих сімей. Ні бізнесу, ні вілл, у них немає, ні “Лендроверів”, як у бандюків. Весь свій час ці хлопці проводили або на сході, або на вишколі.

– Кажуть, що Віктор Балога був спонсором “ПС” у Закарпатті, що ваші хлопці обслуговували його інтереси. Чи так це?

– Мені особисто була від нього допомога. Балога дав машину на схід, для нього це копійки. А чи допомагав він Закарпатському “ПС” – мені важко сказати. Мені особисто він допоміг – дав “опель” броньований, приблизно 3-4 місяці тому. Щоб ви розуміли рівень наших потреб – тільки в мене в батальйоні зараз 17 підірваних машин.

Потреба дуже велика і доводиться йти до олігархів. Але Закарпатський “ПС” ніколи не був кишеньковою організацією Балоги.

– Чому “ПС” раніше не заявляв про проблему контрабанди, а тільки зараз оголосив? Чому Ярош НЕ кинув клич: всі – на боротьбу з контрабандистами?

– Ми багато місяців говорили про контрабанду в Закарпатті. Наші хлопці муляж гранати ставили на стіл прокурору – вимагаючи припинити контрабанду. Ми наші машини – “ПС” – ставили на кордоні. Щоб дивитися, як працюють митники. І водії підходили до нас і казали: “Спасибі, хлопці, що ви тут спостерігачами стоїте”.

– Яка зараз ситуація?

– Хлопців шукають силовики. А ми ведемо переговори. Вимагаємо, щоб не було кровопролиття. У нас 1 загиблий і 5 поранених.

Однозначно, що ситуація була спланована заради дестабілізації. І зараз буде активізація бойових дій на сході. Поки ми тут, в Мукачеві. Тут стільки міліції і така кількість спецслужб, що дивуємося. Раз говорять, що у нас антитерористична операція, яку повинні проводити СБУ та МВС, що роблять тут ці тисячі представників міліції та СБУ?

З такими силами ми можемо зачистити Широкине за 5 хвилин, а Донецьк звільнити за 2 години. Ми дивимося, і дивуємося – стягнули тисячі людей, а там нікому на блокпостах стояти. Аваков і Порошенко, я питаю у вас: що це? На сході недоукомплектовані батальйони, а тут на вертольотах літають. А де це озброєння на сході? Чому там вертольотів нема?

– Ви кажете, що “на сході недоукомплектовані батальйони”, але зараз у багатьох виникло питання – чому ПС “воює” на заході? Ваші бійці не мають покинули свої позиції на сході?

– Наші бойові підрозділи на своїх місцях, позицій не здають. І ми проводимо мобілізацію, щоб на фронті наша присутність було ще більшою.

Зараз багатьом політсилам і впливовим людям, хто заробляє на цій війні, вигідно дестабілізувати ситуацію в країні шляхом дестабілізації “ПС” і виведення конфлікту в середину країни. Ми чітко розуміємо важливість сьогоднішніх рішень, і ні в якому разі не будемо вестися на провокації.

Ніякого наказу від Яроша йти на Київ, захоплювати установи – немає, ми абсолютно контрольована політична сила і ми абсолютно патріотично налаштовані, не хочемо розхитувати ситуацію.

– Ви вважаєте, що НП в Закарпатті могла бути спланованою, щоб допомогти терористам на сході?

– Я впевнений, що сталася повномасштабна провокація – як на сході, так і в середині країни. П’ята колона активізувалася, агенти Кремля хочуть нас взяти під контроль, але ми підконтрольні українському народу.

Ми великою ціною заслужили авторитет всього народу, і я знаю багатьох патріотів з батальйонів МВС, які проти нас не будуть піднімати зброю. Хлопці з інших батальйонів дзвонять: “Ми з вами, ми з тобою, Андрюха”.

Але активізувався внутрішній ворог. Методи будуть різними – від дискредитації “ПС” до терактів. Будуть намагатися розгойдати Одесу і Харків. Тому ми повинні зараз діяти дуже виважено і спокійно, не на гарячу голову. І на сході тримати руку на пульсі.

Так, ми поки в горах, у нас велике горе, у нас загинув наш побратим, загинув наш хлопець. Але ми хочемо вирішити цю проблему, цю ситуацію.

– Яким чином?

– По-перше, не можна допустити кровопролиття, не можна допустити, щоб спецслужби ліквідували хлопців. Ми сядемо і поговоримо, покараємо винних. Держава зі свого боку, а ми – зі свого боку. По-друге, вимагаємо відставки міністра МВС Арсена Авакова, який допустив цю ситуацію і віддав наказ на ліквідацію наших хлопців.

Якщо не він, то хтось із його підлеглих віддав такий наказ. З хлопцями ніхто не намагався розмовляти. І чому на зустрічі з бандюками присутня міліція? Коли вони прийшли на цю зустріч, там уже все було підготовлено, там вже їх чекала (в засідці) міліція.

– Ви кажете, що готові “покарати винних”. Кого саме ви маєте на увазі? І як конкретно ваших хлопців “втягнули в пастку”?

– Ми вважаємо винуватим Ланьо. Але щоб дати відповіді на всі питання, треба провести розслідування. Треба зрозуміти – що сталося. Зараз всі дають коментарі – так, ніби знають, що сталося. Причому – ті люди, які повністю себе дискредитували, як Михайло Ланьо – вони беруться давати коментарі.

Я можу сказати, що наш провідник обов’язково зробить свої висновки і по лінії “ПС” буде окрема розмова, у нас дуже строго. Сам Ярош зараз в Мукачеві, і хоче розібратися.

– У Президента повідомляють, що два хлопці з “ПС” захопили 6-річну дитину, втікаючи від погоні. Що про це скажете?

– Мені важко і боляче говорити про це. Не можу спростувати. І підтвердити не можу. Дуже важко про це говорити.


Джерело: http://patrioty.org.ua/kombat-pravogo-sektora-cherven-rozkazav-shho-naspravdi-vidbuvalos-v-mukachevi/

Залишити відповідь