«Кумівство» по-новому, або чого боїться оточення Президента?

Чистки в лавах МВС тривають. Оголошену війну міністерству синхронно підігрівають СБУ та оточення Президента. Натомість президентська партія в парламенті – ані пари з вуст – в бік скандалів в лавах СБУ. Це мовчання дивним чином збігається з мовчанням Опозиційного блоку. Чому ж правдолюби, які кричать на всіх кутах про корупціонерів в МВС, замовчують факти корупції у вищих ланках СБУ?

Скандал із заступником голови СБУ Артюховим набирає обертів і міжнародного значення. Інформація прокришуванняним контрабанди – з легкої руки народних депутатів – доповнюється подробицями про інші махінації в особливо великих розмірах: мільярдні «бариші» з конвертаційних центрів,  паливні схеми родини Януковича, контрабанду товарів до зони АТО, тощо.

Утім чому ж Президент Порошенко не оголошує кадрові «чистки»? Де заявлена боротьба з корупцією? Чи вона стосується тільки МВС, а підконтрольне Порошенку СБУ – поза підозрою?

Для відповіді на це питання повернемось до історії та фактів з кар’єр сьогоднішніх фігурантів гучних скандалів в ЗМІ. Пан Артюхов, кажуть, служив заступником начальника охорони Президента Порошенка.  В 2008-2009-му році Юрій Артюхов обіймав посаду керманича СБУ Львівщини. В той самий час керманичем Львівського обласного МВС був Василь Пісний – той самий, нещодавно звільнений з посади керівника Департаменту по боротьбі з економічною злочинністю. Нагадаємо, міністром МВС в 2008-2009 роках був кум  Порошенка – Юрій Луценко.

Саме в цей період на Львівщині пишним букетом розквітла контрабанда, – розказують львівські міліціянти. Журналісти неофіційно звірили вантажопотік на кордоні з Польщею. Вибірково – за кілька днів того періоду – навели довідки, скільки вантажівок з яким товаром виїзджали з Польщі, і скільки – за документами – перетинали кордон України. Це неймовірно! До десятка вантажівок з побутовою технікою щодня щезали на кордоні в пункті пропуску Корчова-Краковець! Кожна – з вантажем на півмільйони гривень!

Аналогічно аномальними зонами – на кшталт Бермудського трикутника – виявились пункти пропуску Рава-Руськата інші. Щодня на кордоні розтинались в повітрі  десятки тон техніки, м’яса, автівки. Кажуть, навіть польські прикордонники тоді дивувались. А вантажівки, не пройшовши офіційне розмитнення, і, відповідно, не сплативши митні збори, тихенько зникали в безкрайніх українських землях. Залишаючи замість податків – кругленькі суми «зелених» на митниці – за наданий цим відомством капелюх-невидимку від митного збору. Така нахабна контрабанда не може пройти повз керівників СБУ та МВС області, а також – повз міністра МВС. Бувалі міліціянти в неофіційних розмовах і досі згадують, як чітко була розбудована вертикаль контрабанди. Кажуть, Луценко досить часто приїздив до Львівщини. Саме тоді Пісний, наприклад, став обростати нерухомістю – будинками, готельними комплексами, шикарними квартирами.

Схеми легко перевіряються простим запитом СБУ та звірянням документацій української та польської митниць. Ані Артюхов, ані Пісний, ані Луценко впритул не хотіли бачити вирування контрабанди у Львівській області. Принаймні, ніякого розслідування не проводили і не ініціювали.

Аналогічні схеми контрабанди – тільки палива – виявили народні депутати. Як заявила Тетяна Чорновол, якщо порахувати обсяг палива, імпортованого до України, та власного видобутку,  та порівняти з кількістю палива, що реалізовано через АЗС, то виходить, що ми вживаємо на півтора мільярди гривень більше палива, ніж є в Україні . Звідки воно взялося? Відповідь очевидна – контрабанда.

Натомість коли нове керівництво МВС почало перевіряти та перекривати схеми збагачення посадовців за рахунок контрабанди, в кабінеті заступника міністра було встановлено «прослушку», а на високопосадовців з МВС зливались брудні ріки  звинувачень. Невже ця атака на керівництво МВС  – боротьба за збереження корупційних схем?

А Президент Порошенко і СБУ на запити щодо перевірок фактів корупції уперто мовчать. Ані гучних розслідувань, ані навіть перевірок…

«Сядем все!», – ультиматум Грицака, керівника консорціуму ЄДАПС, Юрію Луценку.

Саме за часів міністра-Луценка МВС активно співпрацювало з консорціумом ЄДАПС, пропустивши поза бюджет мільярди гривень. Після кількох невдалих спроб побороти цього спрута, нове керівництво МВС нарешті вдалося позбавитись ЄДАПСу, який не тільки завищував вартість документів, а й на дуже вигідних для себе  і невигідних для держави умовах отримував держзамовлення від МВС.Отже, розслідування зловживань та викриття корумпованих схем ставить під прямий удар  того ж екс-міністра МВС та кума Президента – Юрія Луценка.

В той самий час, коли МВС активно розслідувало схему, посилились інформаційні атаки проти заступника міністра МВС – Сергія Чеботаря, який і оголосив війнуЄДАПСу.

Тепер Чеботар у відставці, а справа по ЄДАПСу добігає свого логічного розвитку, а саме – впритул підійшла до суду. За неофіційною інформацією з власних джерел, наближених до МВС, стало відомо, що вже відкрито кримінальне провадження і керівнику ЄДАПС ось-ось оголосять підозру. Отже, колишньому нардепу-регіоналу Василю Грицаку «світить» чималий термін.

Утім цю справу наполегливо замовчують. Чому? Джерела, наближені до міністерства, повідомляють про те, що пан Грицак, дуже переляканий терміном за махінації, поставив колишньому керівникові МВС Луценку ультиматум: якщо його зіллють, пообіцяв здати всі схеми нелегального бізнесу та корупції при владі та в МВС, у тому числі – за участі самого Луценка.

Тепер стає зрозумілим, чому депутати президентського блоку в парламенті (який очолює знову ж Юрій Луценко) по черзі, як по команді «фас», лають керівництво МВС. Фейки, плітки, замовні матеріали в підконтрольних ЗМІ – все це має на меті єдине – відвести загрозу від кума Президента.

А СБУ і Президент знову мовчать! А де ж оголошена війна з корупціонерами, пане Президенте?

Може, вже прийшов час для Порошенка почати чистки зі свого оточення? Наприклад, доручити СБУ розслідування фактів корупції, вказані у цій статті. Поцікавтеся нарешті, пане Президенте, чого та чому боїться  Ваш кум Юрій Луценко. Рік тому Ви обіцяли посадити принаймні трьох людей зі свого оточення, бо «і вони знають, за що, і Ви знаєте, за що». Настав час перейти від гучних заяв до справи. Чи боротьба з корупцією та кадрові чистки стосуються всіх, окрім «родини» Порошенка? Щось ця рідня при владі так нагадує «родину» попередника!

Олена Касаткіна

АНТИКОР

Джерело: http://antikor.com.ua/articles/45848-kumivstvo_po-novomu_abo_chogo_bojitjsja_otochennja_prezidenta

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *