Нелегальний видобуток бурштину коштує $3000 у день

У Рівненській області триває скандальна бурштинова історія. Тут ніяк не поділять прибутку від нелегального видобутку “сонячного каменю”.

Цього разу старателі вчинили бійку з міліціонерами. Постраждали шестеро правоохоронців.

Звичайний, здавалося б, ліс. З дороги і не зрозумієш, що всього за 50 метрів – клондайк. Нас туди веде місцевий житель.

Він, як і багато хто, – також видобуває бурштин. Як усе це працює не приховує.

“Тут міліція хотіла мати владу, вимагали 10 тисяч доларів щокожних три дня, щоб здавали в, і начальникові міліції, і прокурору, в тому числі”, – розповідає мешканець села Березове Федір.

Але такі розцінки, це вже занадто – скаржаться старателі. Родовище тільки почали розробляти. І платити відмовилися. Тоді, кажуть, міліція й активізувалась. Дійшло навіть до бійки.

“Ми уникали конфлікту, бо бачимо, що ситуація така напряжена, і почали нас от бити без будь-яких таких причин”, – запевняє старший інспектор Рокитнянського РВ УВС в Рівненській області Юрій Єремейчук.

На родовищі  свіжі сліди видобутку бурштину. Звідси пішли не більше півгодини тому. Як тільки наша машина з’явилася в районі, про це дізналися в міліції, і відразу попередили старателів: змотувати вудки, а рота – на замок.

Чи заробляє він на видобутку бурштину або тільки його кришує – ми хотіли запитати у самого міліцейського начальника. Відповідь чергового традиційна:кудись поїхав.

Прокоментувати ситуацію ми просили обласне управління міліції. Там спочатку погодилися. Потім, передумали.

Обласний прокурор, підлеглих якого також звинувачують у кришуванні бурштинового бізнесу, хоч і не заперечує, що такий бізнес процвітає, але  стверджує: сам грошей не бере. Та й на його підлеглих ніхто не скаржився.

“Жодних заяв, повідомлень з приводу корупційної складової проти працівників прокуратури ми не отримували” – запевняє Сергій Кубрак, прокурор Рівненської області.

Час минає, і поки дехто нелегально набиває кишені та знищує поліські ліси, розслідування у бурштиновій справі не зрушується.

Інна Білецька, Микола Василюк. телеканал “Інтер”


Джерело: http://podrobnosti.ua/1012536-na-rvnenschin-burshtinovij-rinok-nepodlili-staratel-ta-pravoohoronts.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.