Оприлюднені перші результати розслідування бійні у Мукачевому

Слідча комісія Верховної Ради, що працює над розслідуванням справи із стріляниною в Мукачевому, завершила опитування керівника політичного крила «Правого Сектора» на Закарпатті Олександра Сачка. Опитали і народного депутата Михайла Ланя.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав Антон Геращенко, – передає ТСН.

Сачко розповів, що про поїздку на зустріч з Ланем було відомо напередодні трагічних подій. Це питання обговорювалось активом «Правого сектору» і було прийняте рішення їхати на неї з бойовим спорядженням, щоб показати свою силу.

«Завдання стріляти ніхто не ставив і не планував. Все робилось для того, щоб справити враження на Ланя», – процитував Сачка Геращенко.

Питання зустрічі з Ланем стало актуальним начебто ще 7 липня. Тоді, за словами Сачка, групу хлопців з «Правого сектору» затримали працівники ДАІ, потім під’їхала машина з людьми,

близькими до народного депутата Ланя, і вони долучились до словесної перепалки, що виникла там. ДАІ відпустила правосекторівців. Проте згодом керівнику служби безпеки «Правого сектору» Артуру Керімову зателефонував помічник Ланя Артур Пашкуляк і сказав, що Ланьо хоче зустрітись з керівником бойового крила «ПС» і поговорити. На зустрічі мало йтися про те, що «Правий сектор» начебто заважає Ланю і його команді. Сачко не брав безпосередньої участі в трагічних подіях, що сталися після зустрічі, що відбулась 11 липня в Мукачевому.

Утім він наполягає, що саме Пашкуляк запропонував час і місце зустрічі – субота, 11 липня о 12 годині. Сам Михайло Ланьо повідомив комісії, що ініціатива зустірічі 11 липня належить не йому, а керівнику воєнного крила «Правого сектору» Роману Стойку. Він стверджує, що в його охорони, яка була на сумнозвісній базі «Антарес», навіть не було зброї. Через десять хвилин після початку розмови із Стойком начебто пролунав постріл. Після цього в кабінет до Ланя зайшов помічник і сказав, що у дворі пострілом в голову вбито відвідувача бази.

На запитання Ігоря Мосійчука – чи відомо вам, хто такий «Блюк», Михайло Ланьо сказав, що це він, адже його так назвивають в Мукачевому і на Закарпатті. Ланьо сказав, що в нього давній конфлікт з Балогою через політичні розбіжності. Ланьо начебто був у партії «Єдиний Центр», проте проти волі Балоги вийшов звідти і з того часу не підтримує стосунків. Він також стверджує що Балога матеріально підтримує «Правий сектор» на Закарпатті.

Ланьо не заперечував інформацію народного депутата Ігоря Мосійчука про те, що один з його помічників на прізвисько «Тайсон» має проблеми із законом в частині порушень порядку обігу наркотичних речовин. Із складу помічників він начебто вже виключений. Геращенко пообіцяв опублікувати усі стенограми засідань комісії і анонсував, що наступним на зустріч запросять Балогу.

Нагадаємо, що 11 липня у Мукачевому Закарпатської області сталася стрілянина. Учасниками перестрілки поблизу спортивно-оздоровчого комплексу «Антарес», який належить народному депутату Михайлу Ланю, стали представники «Правого сектору» і міліція. Сторони звинувачують одна одну в «кришуванні» контрабанди в регіоні.

За останньою інформацією, внаслідок інциденту одна людина загинула, близько десяти отримали поранення. У неділю, 12 липня, представники «Правого сектору» вийшли з протестами до стін органів місцевої влади у низці обласних центрів. Вони вимагають відставки міністра МВС Арсена Авакова і проведення незаангажованого розслідування інциденту.

Пошук нападників, яким після перестрілки вдалось втекти в гори, продовжується досі. Озброєних молодиків бачили у кількох населених пунктах поблизу Мукачевого. У понеділок, 13 липня, співробітники СБУ заявили про затримання двох бійців «Правого сектору». Провідник партії Дмитро Ярош також підтвердив цю інформацію. Він пояснив, що зброя потрібна задля безпеки.

«Бійці використали зброю тільки тому, що організували на кордоні блокаду контрабандних потоків та отримували погрози від місцевої мафії», – зазначив Ярош.


Джерело: http://zik.ua/ua/news/2015/07/19/oprylyudneni_pershi_rezultaty_rozsliduvannya_biyni_u_mukachevomu_608619

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *