Петро Порошенко: Україна чекає від ЄС та світу єдності у протистоянні з Росією

У день річниці анексії Криму наш кореспондент у Києві, Серджіо Кантоне, взяв інтерв‘ю у президента України Петра Порошенка. Журналіст поцікавився, як президент бачить подальшу співпрацю з Євросоюзом щодо врегулювання конфлікту в Україні та на які кроки з боку європейських лідерів він чекає.

“Європейський Союз зараз проходить через важливе випробування, тому що вони говорять про гроші, і Росія говорить про гроші, про ціну санкцій і таке інше. А з Україною Європейський Союз говорить про цінності, а це – дві зовсім різні площини: цінності й гроші. І я абсолютно впевнений, що Європейський Союз і лідери країн-членів пройдуть це випробування. А чого чекаємо ми? Ми очікуємо, що ЄС збереже єдність, і що ця єдність буде не лише всередині ЄС. Що весь світ продемонструє єдність: зі Сполученими Штатами, Канадою, Японією, Австралією, Швейцарією… Щоб увесь світ об‘єднався й показав відповідальне ставлення. Ми очікуємо на дуже сильну заяву на адресу Росії, що в разі, якщо вона не дотримуватиметься мінських домовленостей і не звільнить Крим, санкції продовжать або й розширять,” – каже Петро Порошенко.

“Чи є у Вас побоювання, що Крим стане військовим плацдармом?” – запитав журналіст.

“Він вже став військовим плацдармом і, наскільки я розумію, сам російський президент заявив про те, що вони розмістили там ракети, які здатні нести ядерну зброю. І я думаю, що це… що тут вже не йдеться про незалежність України чи суверенітет України над Кримом. Це вже відчутно підвищує небезпеку повномасштабного конфлікту в Чорноморському регіоні. Тому що ці ракети мають радіус дії у 500 км і можуть легко дістатися території кількох країн-членів НАТО, і на це повинна бути певна реакція. Ще одна проблема Криму – гуманітарна ситуація на місці. Це брутальне порушення прав людини. Історичний народ Криму, кримські татари, з населенням у понад 300 тисяч людей, перебуває під жорстким тиском. Лідери цього народу – або під арештом у в‘язницях Росії, або, як за часів Сталіна, їм заборонений в‘їзд до Криму”.

Повну версію інтерв‘ю з президентом України Петром Порошенком дивіться на нашому каналі 19 березня упродовж дня.

Джерело: http://ua.euronews.com/2015/03/18/ukraine-president-demands-a-strong-statement-on-ukraine-from-eu-leaders-as-/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.