Позиція «Автомайдану України» щодо подій в Мукачевому

7888888888888888

Активісти Громадської організації «Автомайдан України» висловили свою підтримку бійцям ДУКу Правого сектору і вимагають від влади припинити силові дії проти бійців та пристати на їхні умови вирішення конфлікту.

Про це у коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини повідомив координатор штабу «Автомайдану України» Сергій Кушнір.

«Ми, активісти Громадської організації «Автомайдан України», офіційно заявляємо про підтримку бійців ДУКу Правого сектору, які ціною власного життя намагаються змінити Україну та відстоюють конституційні права кожного громадянина на гідне життя. На тлі вбивства Сашка Білого, кришування незаконного видобутку бурштину, призначення старих кадрів на митниці (людей Калетніка), ми вкотре переконуємося в антидержавній діяльності влади.

Враховуючи усе вищезазначене та підтримуючи Всеукраїнську асоціацію Автомайданів, ми готові по першому сигналу виступити на підтримку борців за незалежність та суверенність України.

Своєю чергою, ми вимагаємо від керівництва держави негайно припинити силові дії проти бійців ДУК ПС Мукачево і пристати на їхні умови вирішення конфлікту. В іншому випадку залишаємо за собою право на безстрокові мирні акції непокори слочинним діям влади. Вдячні усім громадським організаціям, волонтерам, які проявляють добру волю та приєднуються до нас», – йдеться у офіційному зверненні Сергія Кушніра.

Своєю чергою, власну позицію щодо подій в Мукачевому висловив очільник «Автомайдану Волині» Сергія Похи, волинські активісти вимагатимуть від представників влади та правоохоронних органів адекватного і чесного розслідування ситуації на державному рівні.

«Ми вимагаємо законного розслідування і щоб це розслідування робили не журналісти, а незаангажовані представники правоохоронних органів. Доволі дивним є те, що на місці інциденту з різних боків були попередньо встановлені камери, при чому зйомку вели у хорошій якості. Виходячи з цього, можна робити висновок, що усе це – не що інше, як запланована підстава. А підлаштували усе для того, аби дискредитувати Правий Сектор. Також може бути й таке, що путінські агенти руками наших правоохоронців хочуть шляхом сутичок та збройних перепалок дестабілізувати ситуацію всередині країни», – каже автомайданівець.

На думку активістів, у ситуації, що склалася, повинні розібратися незаангажовані експерти, при цьому вислухавши обидві сторони конфлікту.

«Ми – за те, щоб була знайдена повна точка консенсусу та компромісу. Якщо представники Правого Сектору справді у чомусь винні, то важливо оприлюднити цю інформацію. Але якщо вони приїхали на місце з зареєстрованою зброєю, аби попередити рух контрабанди, й по них відкрили вогонь, це – зовсім інше питання. Якщо правоохоронці, не розібравшись у ситуації, й надалі братимуть в руки зброю й ітимуть з нею на народ, то чому ми їм повинні допомагати. А якщо буде наказ «зверху» стріляти у центрі Києва? Що тоді? Справді, ми, як волонтерська організація Волині, припинимо будь-яку допомогу ЗСУ у разі виникнення таких от інцидентів. Чому народ повинен допомагати тим, хто до них не прислуховується», – зауважив Сергій Поха.

Нагадаємо, раніше Інформаційне агенство Волинські Новини повідомляло про те, що у зв’язку з сумнозвісними подіями в Мукачевому, волинські добровольці, як всі їхні побратими, перебувають у стані повної бойової готовності. Так, згідно із наказом провідника «правих», за станом на сьогодні у кожного бійця зібраний тривожний наплічник. Обов’язкова умова – перебувати постійно на зв’язку та чекати подальших команд від Дмитра Яроша, який наразі перебуває на місці інциденту.

«Ми проти силового вирішення конфлікту який виник 11.07.2015р в Мукачевому, та вимагаємо повного розслідування цієї ситуації під наглядом громадських активістів та міжнародної спільноти!», – йдеться у офіційному повідомленні ГО «Автомайдан Волинь».


Джерело: http://www.volynnews.com/news/vidsichagresoruukrayinayedina/cherez-podiyi-v-mukachevomu-volynski-volontery-vidmovliaiutsia-dopomahaty-zsu/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *