У Києві знову «Фінансовий майдан» – позичальники чекають, коли їх законопроекти внесуть у Раду

Сьогодні, 6 квітня, у Києві знову зібралися учасники «Фінансового майдану». Валютні позичальники з’їхались до столиці на засідання погоджувальної ради, яка мала б визначити долю їхніх законопроектів. Головний із них дозволяє сплачувати кредити за курсом долара на момент підписання договору позики.

Як інформує репортер ZIK-Стрім Мар’яна Шеремета, вранці валютні позичальники зібрались під будівлею Верховної Ради, де мала б відбутись погоджувальна рада за головуванням спікера парламенту Володимира Гройсмана. Втім початок засідання перенесли на кілька годин, а мітингувальники рушили під Національний банк, аби і там нагадати про свою проблему.

«Закон вже пройшов комітети, сьогодні люди зібрались, бо була призначена погоджувальна рада для того, щоб виносити закони на голосування у Верховну Раду. На даний момент ми маємо інформацію, що погоджувальну раду перенесли на дві години, тому ми нікуди не йдемо, люди хочуть дізнатись про дату, коли будуть голосувати наші закони», – розповіла одна з координаторів «Фінансового майдану» Юлія Сало.

Учасники Фінансового Майдану розповідають, понад рік їх вимоги незмінні, а останні 40 днів люди позмінно чергують біля НБУ.

«Всі стомились, дуже важко залишати сім’ї, на два-чотири дні приїжджати до Києва, знову повертатись додому і знову їхати. Я думаю, що ми це все поборемо, до нас вже краще ставляться, якщо раніше взагалі не хотіли слухати, то тепер вже розуміють, що це проблем не лише наша, а й НБУ, комерційних банків і країни», – зазначила координатор «Фінансового майдану» в місті Харків Вікторія Паскалова.

Валютні позичальники вимагають, аби у Верховну Раду були внесені законопроекти, згідно з якими кредити в іноземній валюти буде дозволено погашати за курсом на дату підписання договору, а позичальники отримають право «першої руки»  – зможуть самі себе викупити, якщо їх справи банки продаватимуть колекторським фірмам.

Джерело: http://zik.ua/ua/news/2015/04/06/u_kyievi_vkotre_zibravsya_finansovyy_maydan__pozychalnyky_chekayut_koly_ih_zakonoproekty_vnesut_u_verhovnu_radu_578894

Залишити відповідь