Українці у військових навчаннях світу: тренери, країни, 3,2 тисячі бійців

У 2015 році Збройні Сили України візьмуть участь в 11 спільних морських, сухопутних, повітряних міжнародних навчаннях.

Чотири військові навчання пройдуть на території України, зокрема:

«Сі Бриз»

Двостороннє навчання серії «Сі Бриз» із запрошенням представників флотів інших країн традиційно проводиться в дусі програми «Партнерство заради миру», відповідно до програми двостороннього співробітництва між Міністерствами оборони України та США.

Тривалість 25 діб

Територія В акваторії Чорного моря, на полігонах ЗС України, військових аеродромах і морських портах Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Учасники У них візьмуть участь до 2,5 тис. військовослужбовців, з них від ЗС України – до 1 тис., до 9 кораблів, 8 вертольотів і літаків, до 50 одиниць колісної техніки. Від США – до 1 тис. військовослужбовців, до 5 кораблів, до 2 підводних човнів, до 40 одиниць колісної техніки. Від держав – членів НАТО та держав-учасниць програми “Партнерство заради миру” (до 500 військовослужбовців, до 6 кораблів, до 3 підводних човнів, до 6 літаків і вертольотів, до 10 одиниць колісної техніки.

Також пройде ще два україно-американські навчання: Fearless Guardian-2015 (направлене на підготовку кінологів); Siber Guardian/Rapid Trident-2015 (минулого року навчання відбулися на болгарському навчальному полігоні «Ново село» поблизу Сливена).


«Безпечне небо 2015»

Українсько-польські авіаційні навчання.

Тривалість 14 діб

Територія Навчання пройдуть у повітряному просторі та на аеродромах ВСУ.

Учасники У них візьмуть участь до 350 військовослужбовців, з них – 250 українських військовослужбовців, до 10 літаків і 1 вертоліт. Від Польщі – до 100 військовослужбовців та 8 літаків.


«Правопорядок 2015»

Запланована також участь українських солдатів в українсько-польських навчаннях підрозділів військової поліції.

Тривалість 7 діб

Територія Вони будуть проведені у Львівській області.

Учасники До 100 чоловік.


«Rapid trident»

Навчання, що фокусуються на Україну, Азербайджан, Болгарію, Канаду, Грузію, Німеччину, Великобританію, Латвію, Литву, Молдову, Норвегію, Польщу, Румунію й Іспанію.

Метою практичних занять буде віднайти на певній ділянці замасковані вибухові пристрої та пастки, після чого їх знешкодити. Варто відзначити, що тренування з військовими проводили досвідчені інструктори-сапери, які брали участь в зоні проведення АТО на Сході України та інших «гарячих точках» світу.

Методичну і практичну допомогу у проведенні занять минулого року надавали фахівці спеціалізованого саперного підрозділу ЗС Канади, які вже четвертий рік поспіль беруть участь у тренінгах «C-IED» з учасниками серії навчань «Репід Трайдент».

Також минулого року задіяли майже 700 одиниць зброї та понад 50 військових автомобілів і бойових машин. США скерували для участі в навчаннях близько 200 військовослужбовців.

Тривалість До 25 діб

Територія У поточному році навчання пройдуть у Львівській області.

Учасники У них візьмуть участь до 2 тис. військовослужбовців: від України до 1 тис., від США – до 500, від держав – членів НАТО та держав-учасниць програми “Партнерство заради миру” – до 600.

Українсько-польські авіаційних підрозділів “Безпечне небо 2015” (14 діб) пройдуть у повітряному просторі та на аеродромах ВСУ. У них візьмуть участь до 350 військовослужбовців, з них – 250 українських військовослужбовців, до 10 літаків і 1 вертоліт. Від Польщі – до 100 військовослужбовців та 8 літаків.

Також заплановано участь українських солдатів в українсько-польських навчаннях “Правопорядок 2015” (до 7 діб). Вони будуть також проведені у Львівській області, в них візьмуть участь до 100 осіб.


За межами України військовослужбовці ЗСУ візьмуть участь у 7 багатонаціональних тактичних навчаннях.

Зокрема навчання військової поліції пройдуть у Німеччині (в них візьмуть участь до 30 українських військовослужбовців), навчання фахівців в Німеччині (40 українських військовослужбовців).
Також пройде навчання країн Чорноморського басейну “Морський щит 2015” (500 українських солдатів, 1 корабель, 1 літак і 1 літак, навчання триватиме 10 діб у північно-західній та західній частинах Чорного моря).

Восени планують провести багатонаціональне навчання “Кленова арка” в Литві, у якому візьмуть участь 120 українських військовослужбовців. Основні зусилля під час проведення навчання будуть спрямовані на підготовку керівництва багатонаціонального батальйону та офіцерів підпорядкованих йому підрозділів у форматі командно-штабного навчання.

Увага приділятиметься особливостям збройних конфліктів сучасності. Зокрема, розглядатимуться методи протидії ворожій пропаганді, співробітництва з місцевим населенням та засобами масової інформації тощо. Ключову функцію у цьому аспекті підготовки відіграватимуть українські та канадські фахівці з відповідним досвідом роботи в інформаційному полі миротворчих та стабілізаційних операцій.

Багатонаціональне навчання “Світла лавина 2015” пройде в Угорщині (30 українських військовослужбовців). Командно-штабні навчання серії “Світла лавина” проводяться щорічно та почергово у кожній із держав-учасниць, минулого року вони проводилися в Україні.

Окрім того, буде вчення бойової тактичної групи ЄС у Польщі (60 українських військовослужбовців), вчення “Trident Junker 2015” в Іспанії і Португалії (50 українських військовослужбовців).

Нагадаємо, минулого тижня в НАТО почалися 19-ті навчання Crisis Management Exercis за участю України та інших країн-партнерів: Австралії, Фінляндії, Японії та Швеції.

Як повідомлялось, 10 березня сім країн-членів НАТО розпочали військово-морські навчання в Чорному морі.

Окрім того, Україна, Фінляндія і Швеція візьмуть участь у навчаннях НАТО.

Джерело: http://tyzhden.ua/News/131835

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.