Зупинимо реванш

Єгор Соболєв
голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

Сьогодні наш парламентський комітет з протидії корупції п’ять годин слухав Валентина Наливайченка та присланих Віктором Шокіним і Арсеном Аваковим заступників як розслідуютьсяя злочини банди Януковича. Від узурпації влади за допомогою Конституційного суду до розстрілу Майдану за нагляду з боку ФСБ.

Мій короткий висновок – ніяк. Впродовж двох місяців після відставки Віталія Яреми декілька кроків вперед зробила лише ГПУ. З усіх справ проти колишніх високопосадовців до суду сотнями слідчих СБУ, МВС та ГПУ доведена лише одна. Про участь тодішнього голови КМДА Олександра Попова в розгоні нашого мирного Євромайдану в ніч на 30 листопада. І то там до вироку ще невідомо скільки.

Чому третій після перемоги Євромайдану генпрокурор, як і міністр внутрішніх справ разом з головою СБУ, які отримали владу після цієї перемоги, не показують результатів?

Тому що кругова порука не зруйнована. До нашого комітету звернувся адвокат Садовника – керівника “чорної роти” “Беркуту”, який підозрюється у розстрілах Небесної Сотні. Адвокат упевнений – втеча його клієнта організована за допомогою ГПУ та МВС. Зокрема, підлеглі Арсена Авакова повідомили про зникнення Садовника за 15 годин після отримання сигналу з браслету підозрюваного.

Ми зламаємо цю кругову поруку. Як політичні представники громадян, ми будемо контролювати хід цих розслідувань до результативного завершення кожного з них.Справи про терор Майдану та пограбунок країни бандою, яка організувала цей терор – це Рубікон між Україною Януковича та Україною Євромайдану. Як зауважив один з сивочолих рухівців з першого парламенту: “Якщо ви змусите нинішніх керівників держави посадити попередніх, їхні зв’язки розірвуться. У нинішніх більше не буде дороги назад”.

За результатами засідання ми визнали роботу і ГПУ, і МВС, і СБУ в цих розслідуваннях незадовільною. Ми домовилися з адвокатами родин героїв Небесної Сотні, Автомайдану та іншими однодумцями сформувати та оприлюднити перелік конкретних кроків, які мають бути зроблені слідчими по кожній справі. І якщо цього не станеться у найближчі два місяці, ми ініціюємо відставки і Шокіна, і Авакова, і Наливайченка. В Україні Євромайдану високопосадовці мають або давати суспільству результат, або йти.

І не на пенсію, а під слідство. Ми попередили нинішніх керівників ГПУ, МВС та СБУ про особисту відповідальність за покарання підлеглих, які саботували розслідування весь цей рік. Ігор Луценко взявся очолити робочу групу з контролю комітету за цим покаранням.

Звісно, це амбітні завдання, і досягти ми їх зможемо лише за підтримки суспільства. І нам потрібна ця підтримка вже завтра. Один з ключових боїв за очищення влади почнеться у Конституційному суді. Завтра там стартує розгляд прохання групи колишніх партнерів Януковича на чолі з Сергієм Льовочкіним скасувати люстрацію в Україні. Закон “Про очищення влади”, який був прийнятий на вимогу суспільства минулого вересня, вже призвів до вигнання з влади півтисячі висопосадових прокурорів, міліціонерів, есбеушників разом з податківцями, митниками та іншими гвинтиками клептократичної машини Януковича. Це те, що руйнує кругову поруку у машині. І їй все гірше вдається саботувати закон, оскільки посадовець за посадовцем змушені йти під нашим з медіа та активними громадянами тиском. Більше того, закон робить неможливим повернення в уряд соратників Януковича на кшталт того самого Льовочкіна чи Бойка. Про що вони вже почали мріяти через зростання підтримки серед людей, які не розуміють, чому клептократична машина далі робить їхнє життя жалюгідним.

Разом зі співавтором закону Леонідом Ємцем ми представлятимемо у КС позицію Верховної Ради. На нашу думку, закон не просто конституційний, а є один з небагатьох незамінних законів, які штовхають країну вперед. Більше того, ми збираємося пояснити суддям КС, що більшість з них не мають жодного права розглядати цю справу, оскільки є такими самими людьми Януковича, як Льовочкін і Ко.

За останній рік ми з Вами не раз доводили, що ніщо не зупинить українське суспільство, яке взялося за побудову гідної собі держави. Прохання до кожного прийти завтра до Конституційного суду на Жилянську, 14 та підтвердити це.

Джерело: http://blogs.pravda.com.ua/authors/sobolev/552ec5a8c1681/

Залишити відповідь