Звірства, яких не було: московський журналіст спростував брехню російських ЗМІ про Нацгвардію (відео)

Російський кореспондент побував у зоні АТО та перевірив заяви низки російських ЗМІ про нібито «звірства» Нацгвардії щодо мирного населення.

1415369714-6416

Бойовики із Сніжного, що в Донецькій області, розповідали, що українські військовослужбовці нібито грабували і ґвалтували жителів сусідніх селищ — Саурівка та Степанівка, де самі мешканці, як виявилося, нічого про це не знають.

Розслідування провів спеціальний кореспондент російської Нової газети.

Журналіст пише, що вже п’ятий місяць село живе без світла і мобільного зв’язку. Не кажучи вже про інтернет — хоча користуватися ним тут особливо нікому. У Сауровці — як і до війни — живе лише п’ять осіб: дві літні пари і самотня бабуся. Із 12 будинків снарядами зруйновано три, але в них ніхто не жив. У тих, що ближче до кургану, осколками поламано шифер і розбиті стекла.

«Якщо б не ці «убиті і зґвалтовані», може, і не згадали б про нас. Брехня погана. Навіщо тільки плетуть? Соромно тепер до міста їздити», — кажуть місцеві жителі.

Кореспондент також перевірив чутки про нібито «звірства» бійців Нацгвардії у селищі Степанівка Шахтарського району. Селище зруйновано в боях майже наполовину. Колись тут було майже двісті будинків, близько тисячі осіб, три асфальтовані вулиці.

«Військові як військові були. У перші дні як українці зайшли, жорстко, звичайно, поводили себе. У будинки залітали, все дивились, шукали зброю, але потім йшли, нічого не брали. Пізніше вже нормально було. А як починався обстріл, так всі: і ми, і вони — ховалися по підвалах«, — повідомив місцевий житель Артем, будинок якого був зруйнований під обстрілом.

При цьому бойовики Сніжного розповідали, що тут, як і в Сауровці, нібито «звірствувала» Нацгвардія: будинки грабували, ґвалтували жінок, а в підвали, де ховалися люди, «правосеки» кидали гранати. Але, як і у випадку з Саурівкою, місцеві нічого з цього не підтвердили.

Більш того, у Степанівці взагалі не було Нацгвардії: при облозі Савур-Могили село перебувало під контролем збройних сил України, потім українці були вибиті бойовиками.

Джерело: http://www.unian.ua/society/1006593-zvirstva-yakih-ne-bulo-moskovskiy-jurnalist-sprostuvav-brehnyu-rosiyskih-zmi-pro-natsgvardiyu-video.html

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.