Фірми з оточення Януковича продовжують страхувати закупівлі зерна Аграрним фондом

Страхуванням форвардних закупівель зерна Аграрним фондом у аграріїв займаються дві приватні страхові фірми – «Фініст» і «Здорово», пов’язані з оточенням екс-президента України Віктора Януковича.

Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми» – спільному телевізійному проекті «Радіо Свобода» і Першого національного.

Як розповідають аграрії, Аграрний фонд навмисно виставляє такі умови, щоб страхування форвардних контактів здійснювалося лише в цих фірмах.

«Коли будете укладати в Аграрному фонді контракт, вам скажуть, в якій компанії застрахуватись. Не застрахуєтесь, не буде укладений контракт», – каже перший заступник голови Аграрного союзу України Василь Ярошовець.

У розслідуванні журналіст Олександр Чорновалов встановив, що страхова компанія «Фініст» через ТОВ «Нові інвестиційні технології» пов’язана з Миколою Присяжнюком – міністром аграрної політики і продовольства в уряді Миколи Азарова. А компанія «Здорово» через «Радикал банк» пов’язана з Віктором Януковичем.

Окрім того, зараз Аграрним фондом продовжує керувати Олександр Кирюк, який був призначений саме Миколою Присяжнюком.

За даними Аграрного страхового пулу, минулого року страховики, що працювали з Аграрним фондом, отримали від аграріїв понад 55 мільйонів гривень, а відшкодували їм лише трохи більше одного мільйона. Таким чином, страховики отримали близько 54 мільйонів гривень прибутку.

Журналісти звернулися до Аграрного фонду, а також до компаній «Фініст» і «Здорово» з проханням уточнити, що стало підставою для монопольного страхування ними форвардних контрактів, хто стоїть за ними і чому не був проведений відкритий тендер. В Аграрному фонді відповіли, що це «комерційна таємниця». У самих страхових «Фініст» і «Здорово» взагалі не відповіли.

Не захотів відповідати, на якій підставі були відібрані саме ці компанії і глава Міністерства аграрної політики і продовольства Ігор Швайка. «Я не можу зараз сказати, чому Аграрний фонд або хтось інший зробив той чи інший договір», – заявив він, передає «Радіо Свобода».

Джерело: http://zik.ua/ua/news/2014/10/24/firmy_z_otochennya_yanukovycha_prodovzhuyut_strahuvaty_zakupivli_zerna_agrarnym_fondom_534649

Залишити відповідь