Обережно! Дмитро Суворов – BAS (1С) програміст, який не вміє працювати, але вміє спамити своїми пропозиціями с запрошенням роботи

Інколи, в історії работодавців, та і в історії сайтів по пошуку співробітників (в нашому випадку rabota.ua), виникають якісь ситуації 1-й раз. 

Так і в мене виникла странна ситуація, коли людина, яка не вміє працювати, яка сама відмовилась від роботи через пару годин роботи (які нібито працювала в вихідні) і за що писала, що не потрібно платити, вдруг влаштувала істерію с звінками по всім контактам Viber групи, що ніби її “кинули” і не сплатили сміхотворну суму, а потім кожного дня відправляла резюме з коментами накшталт я ось всім знайомим розповів які ви погані і т.п.

Більше того, ця людина оказалась військовою (про що не повідомила, коли влаштовувалась на роботу) і така поведінка  порушує “честь мундиру”.

 

Як це було

В нас компанія, що зростає, тому ми часто шукаємо співробітників різних напрямків програмування. Так і програмістів BAS теж шукали. По вакансіям надходить багато резюме. Часто там з’являються одні й тіж особи, які не можуть знайти собі роботу, часто бачиш людей, які роблять хоббі з цього і так поступово знаючи персони відсіючи тих, кого вже бачив.

Я звернув на претендента, який представлявся Дмитро Суворов тому, що він на протязі декількох місяців надсилав до нашої компанії резюме. Мені казалось, що ця людина не дуже підходить для нашої компанії, бо досвід в якому вказано останньою роботою “Фрилансер” наводить більше питання та сумніви, чим впевненість у вміннях людини.

Тим не менш, на чергове надіслане резюме, я вирішив надати шанс людині проявити себе. Зв’язався по Viber та надав тестове завдання. Дмитро, сказав, що надане завдання дуже легке (а як же, бо це завдання з іспиту 1С на якому за 4 години робиться 5 задач) і надіслав приклад “більш складної” задачі, які задають інші работодавці.

Через деякий час Дмитро впорався с задачею, скажу чесно, я не дуже прискіпливо відносився до рішення, були питання (Дмитро якось маловато написав в коді коду), але людина ж старалась, вирішив допустити до роботи.

Ми домовились про день, коли він може вийти на роботу. Цей день оказався в останній день робочого тиждня 1 вересня (так уж получилось, що місяць починався в п’ятницю). 

В п’ятницю зранку я відправив Дмитру доступи в тестову базу а також координати керівника відділу.

Дмитру не зразу вдалось підключитись, а коли я підсказав інформацію про підключення, то у нього ніби не так вивевся інотерфейс. І він почав пропонувати “перекласти конфігурацію”, бо в нього виводиться абракадабра. На що я йому сказав, щоб обрав необхідну мову і що замовник не замовляв переклад.

Я якось не придав цьому інциденту уваги. Але мабуть зря… Бо людина орієнтувалась не на вирішення проблем і питань клієнтів, а на те, щоб придумати задачі, які нікому не потрібні і витратити на них по більше часу.

Цей день був досить напружений, було багато конференцій і я не дуже приділив уваги новому співробітнику. Вказав, щоб він скомунікував з керівником. Так і закінчився робочий тиждень та почались вихідні.

В неділю, вдруг цей співробітник надсилає повідомлення:

Звичайно, я спробував розібратись з ситуацією. І задав питання, чого це вдруг від взяв і звільняється, ще фактично нічого не зробивши. На що той розповів, що керівник йому багато разів грубив.

Спочатку, я подумав, що може стрес і навантаження на керівника сказались і він нагрубив. Але, подзвонивши до нього, зрозумів, що в принципі розмови то і не було, де взагалі хтось міг комусь нагрубити…

В понеділок я прийняв рішення, що не буду співпрацювати з такою людиною, яка даже не почавши працювати говорить, що звільняється (що, я вважаю сверх не компетентності, яка не припустима професіоналам). Про це я повідомив Суворова і прибрав його з усіх груп.

Пройшов якийсь час і вдруг я дізнаюсь, що Суворов розсилаєть всім повідомлення на Viber про те, що йому не заплатили, що його кинули на смішні гроші. Що наша компанія така погана, що даже ці смішні гроші не може сплатити. Що це добре, що він звільнився, бо якби не звільнився, то даже тодіб йому не сплатили…

Більше того, почав росказувати про те, що він так багато заробляв. Що наша компанія ніколи так багато не заробляла. Що його зарплата була 90 тис. грн. І що коли він звільнявся, то його просили залишитись в компанії.

Хтось пробував дізнатись правди, поговорив з Суворовим Дмитро. Він розказував який він цінний спеціаліст, що його жодна компанія не може навантажити і тому він працює віддалено. 

Він розповідав, що образили його “честь мундиру” і т.п.

 

 

Я думав написати цю статтю і розповісти всьому світу про цей інцидент, щоб інші работодавці не ступали на ці граблі і не зв’язувались з Суворовим Дмитром. І в останній момент вирішив созвонитись з Суворовим, вдруг я зря людину “розпіарю”.

Подзвонив по Вайбер, попросив Дмитра показати камеру. Показалась на відео людина в військовій формі.

З розмови оказалось, що він служить в ЗСУ в Херсонській області і що в вільний час, якого в нього “багато” він працює програмістом 1С. 

В процесі розмови, він сказав, що йому не потрібні ті гроші, щоб я перерахував ті гроші на ЗСУ. Там щось було по його розрахункам накшталт 500 грн. Я перерахував 5 тис. грн на ЗСУ і надіслав скрін йому на Вайбер.

На що він написав, що не вірить мені, що я заблокований і повидаляв всю історію своєї переписки.

Після цього він кожного дня надсилає резюме на вакансію (яка мене давно не цікавить) з різного фразами, що ніби ми не знайшли спеціаліста, якісь образи в листах і т.п.

 

Вивод з цього інциденту: 

Не працюйте з людиною, яка представляється, як Суворов Дмитро. Це людина не компетентна, не надійна і не культурна. На створення йому доступів, а потім виправлень його “геніального програмування” було більше витрачено часу та грошей, чим він порахував, що заробив… 

 

Залишити відповідь