Рада бізнес-омбудсмена допоможе українському бізнесу відстояти свої права

Кожен бізнесмен має можливість подати скаргу у Раду бізнес-омбудсмена на державні органи, якщо вони порушують його права. Установа надає рекомендації для вирішення проблем.

Про це сьогодні, 3 липня, під час зустрічі з представниками громадськості та підприємницького середовища Львівщини повідомив бізнес-омбудсмен Альгірдаса Шемета.

Він розповів, що Рада бізнес-омбудсмена – це міжнародна організація, яку фінансують міжнародні донори. У ній працюють 15 осіб. Це висококваліфіковані юристи, аудитори і економісти, які займаються розглядом скарг бізнесменів і створенням рекомендацій для вирішення проблем.

За діяльністю установи наглядає спеціальна рада, до якої входять міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, представники ЄБРР та незалежних бізнес-асоціацій.

Серед основних завдань Ради бізнес-омбудсмена: сприяння боротьбі з корупцією, а також з іншими неправомірними діями в держорганах та держпідприємствах; сприяння інвестиційній привабливості України; зміна культури відносин між бізнесом і державою.

«У багатьох місцях вони (відносини між бізнесом і державою, – ред.) залишаються стосунками між начальником і підлеглим: начальник – це держчиновник, а бізнес – підлеглий. Думаю, це неправильно. Усе має бути навпаки», – підкреслив Альгірдас Шемета.

Водночас він додав, що основна мета роботи ради – це розгляд скарг бізнесу на «діяльність чи бездіяльність держорганів».

«Ми не розглядаємо скарги приватного бізнесу на приватний бізнес. Також ми не оскаржуємо рішення судів, хоча приймаємо скарги, якщо бізнес скаржиться на виконання судових рішень чи на дії силових структур у досудовому розслідуванні, у відкритті кримінальної справи, вилученні документів», – уточнив Альгірдас Шемета.

Він зазначив, що рада не займається старими справами: із часу можливого порушення може пройти не більше ніж рік.

Кожен бізнесмен може залишити скаргу на сайті Ради бізнес-омбудсмена. Фахівці розроблять відповідь, що допоможе у держорганах вирішити проблему.

Джерело: http://zik.ua/ua/news/2015/07/03/rada_biznesombudsmena_dopomozhe_ukrainskomu_biznesu_vidstoyaty_svoi_prava_604359

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *