США та Німеччина застерігають Росію від порушення мінських угод

США та Німеччина попереджають Росію щодо запровадження проти неї нових заходів у випадку порушень мінських домовленостей щодо України. Про це під час зустрічі заявили радник президента США з питань національної безпеки Сюзан Райс та міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Як зазначили у прес-службі Білого дому, сторони погодилися на необхідності повної реалізації мінських домовленостей усіма сторонами конфлікту, “включно із припиненням усіх військових дій, співпрацею з ОБСЄ, аби спостерігачі могли підтвердити повне відведення важкого озброєння, за звільненням полонених”.

“Вони наголосили, що ціна для Росії значно зросте, якщо порушення мінських домовленостей траплятиметься й надалі чи якщо підтримувані Росією сепаратисти прагнутимуть захопити нові території”, – йдеться у заяві Білого дому.

Дипломати також погодилися “з необхідністю підтримки України, яка здійснює кроки для стабілізації економіки”.

Минулого тижня про нові санкції у випадку недотримання мінських угод Росію застеріг міністр закордонних справ Великої Британії Філіп Геммонд.

У штабі українських силовиків у вівторок заявили, що сепаратисти “імітують відведення своїх озброєнь” і перегруповують війська. У штабі АТО кажуть, що повернуть відведену техніку на позиції у випадку наступу бойовиків.

Водночас у ОБСЄ зазначають, що спостерігачі спеціальної моніторингової місії не завжди мають доступ до маршрутів і місць відведення важкого озброєння на Донбасі.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news_in_brief/2015/03/150313_sa_usa_germany_minsk_agreements

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.